Погача исполнета со сирење од Турција: Мирис кој го разубавува секое утро! (РЕЦЕПТ)

9 февруари, 2021
241391_vid-20210205-10142500063120210205134150edit_ls

Состојки:

2 лажички шеќер
10 гр сув квасец
200 гр бело брашно
100 гр интегрално брашно
лажичка сол
30 ml масло
1 јајце
200 мл топло млеко
100 гр сирење

100 гр кашкавал

1 жолчка од јајце

Подготовка: Месете го тестото од брашно, додадете топло млеко, сув квасец, сол, масло и едно јајце. Оставете да отстои еден час. Промешајте и оставете уште половина час.

Изрендајте го сирењето, измешајте го кашкавалот. Направете топка од половина сирење. Оформете го тестото во круг со дијаметар од 25 см, додадете топче сирење во средина, притиснете го тестото и повторно формирајте круг.

Премачкајте со жолчка и додадете го преостанатото сирење. Печете на 180 c – 25 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi