ПОЛНЕТИ ДОМАТИ СО МОЦАРЕЛА! Вечера од соништата (РЕЦЕПТ)

2 октомври, 2021
272156_20-kuvar-manji-1151658806_iff

Ако сакате вкусен и здрав оброк, тогаш треба да направите домат со моцарела

СОСТОЈКИ:

  • шест поголеми домати
  • 300 гр мелено месо
  • главица кромид
  • 200 гр моцарела
  • чаша ориз
  • две чешниња лук
  • сол, бибер
  • масло

Сватере го оризот. На масло пропржете ситно исечен кромид и лук, потоа додадете мелено месо и варениот ориз. Додадете сол и бибер. Издлабете го доматот.

Во секој домат ставете две лажици од смесата и покријте со парче моцарела.

Печете околу 30 минути на 200 степени. Послужете топло со сезонска салата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris