ПОСНА МУСАКА, ПРСТИТЕ ДА ГИ ИЗЛИЖЕТЕ: Лесен, брз и заситен ручек што целото семејство ќе го обожава! (РЕЦЕПТ)

9 април, 2021
164125_shutterstock-2384573206_ls

Совршена за посни денови, бидејќи ќе подготвите идеален оброк за семејството за само неколку минути!

Потребно е:

500 гр компири

1 куп млад кромид

3-4 пиперки (може и замрзнати)

2 мали домати или од шише

шоља ориз

сол

пипер

масло за подмачкување

мала чаша ориз

Подготовка:

Исецкајте го кромидот и испржете го, додадете исечкана пиперка, исечкан домат и пржете додека испари течноста. Додадете варен ориз, бибер и сол. Плехот за печење премачкајте го со масло. Исечете го компирот на тенки кругови, наредете ги на дното и обложете ги страните. Ставете половина од пржените пиперки кромид и ориз, ставајте ги со лажица, а потоа и вториот ред кругови од компири Одозгора ставете уште еден ред од смесата и завршете со компири.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi