ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ! Брускети со пршута и крем сирење

15 септември, 2021
243668_bruschetti-2152340-960-720_f

Ако не сте многу гладни, тогаш брускетите се идеално решение

Состојки:

багет

две чешниња лук

100 гр крем сирење

150 гр пршута

свеж рузмарин

маслиново масло

Подготовка:

Исечете го багетот на кришки. Истријте го секое парче леб со лук, а потоа кратко потпечете.

Премачкајте ги парчињата со крем сирење и наредете ја пршутата исечкана на листови.

Попрскајте со маслиново масло и украсете со гранчиња рузмарин, а потоа сервирајте.

На здравје!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi