РЕЦЕПТ КОЈ ДОЛГО ВРЕМЕ ГО БАРАТЕ – Пита-пица, фантазија! Вакво нешто нема да најдете во пекара (ВИДЕО)

17 јуни, 2021
Screenshot_1

Направете дупла доза веднаш, за мир во домот!

Потребно е :

  • 1 пакување тенки кори
  • 150 гр сирење
  • 1 јајце
  • 100 мл млеко
  • 100 гр шунка
  • 1/2 прашок за пециво
  • масло
  • кечап
  • малку кашкавал
  • оригано

А подготовката погледнете ја на видеото подолу: