РЕЦЕПТ ЗА ДОМАШНО БЕЛО ЧОКОЛАДО! Готово за 5 минути!

8 јули, 2021
403883_emy-rx3qsrg1coc-unsplash_f

Ако сакате бело чоколадо, овој рецепт ќе ве израдува – како и идеите за тоа како да го зачините

Денес споделуваме со вас рецепт за домашно бело чоколадо што се подготвува буквално за 5 минути, само треба да почекате да се стврдне.

Состојки:

60 гр путер од какао

1/4 чаша шеќер во прав

1 кесичка ванилин шеќер

прстофат сол

1 лажичка млеко во прав

За да го збогатите вкусот, можете да пробате ѓумбир, кокосово брашно, цимет, да додадете ореви, суво грозје, суви боровинки, лисја од нане или што друго сакате.

Подготовка:

Се топи путерот од какао на пареа. Додадете ги сите други состојки и промешајте. Истурете го добиеното бело чоколадо во калапот, а за полесно отстранување, можете да го покриете со проѕирна фолија. Домашното чоколадо оставете го во фрижидер да се стегне.

На здравје!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi