Рецепт за вкусен и крцкав доручек: Ароматичен леб со бел лук кој ќе ги освои вашите сетила

13 јули, 2021
shutterstock1519675037-830x0

Дали има нешто повкусно од топол, мек леб? Дури и кога додавате лук и зачини, вкусот е едноставно неодолив. Овој рецепт е лесен за подготовка, а штом еднаш ќе го пробате, ќе сакате да го гледате на масата секој ден.

Состојки:

1 пакување леб на кришки
5 чешниња бел лук
50мл маслиново масло
50гр путер
сол и бибер
малку свеж магдонос

Подготовка:

Ставете путер во сад и измешајте го со маслиново масло и мешајте додека не постигнете мазна текстура. Исецкајте го магдоносот и измешајте го заедно со путерот, па додадете сол и бибер, зачини по желба и ситно исечканиот лук.

Подмачкајте го секое парче одделно со овој премаз, па наредете ги во претходно подмачкана тава и печете 20 минути на 220 степени.

Послужете ги топли и уживајте.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi