РЕЦЕПТ ЗА ЗДРАВИ ДОМАШНИ БОНБОНИ! Готови за 15 минути!

14 октомври, 2021
485848_bombone_f

Направете домашни витамински бонбони за настинка и ублажување на кашлица

Овие бонбони ја ублажуваат кашлицата и се готови за 15 минути.

Состојки:

150 гр шеќер

1 лажичка цимет

1 лажичка куркума

половина лимон (исцеден)

малку каранфилче (изрендано)

половина лажичка ѓумбир

1 лажица мед

малку шеќер во прав

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во тенџере освен медот, па растопете со постојано мешање. Варете десетина минути, тргнете од оган и измешајте со медот. Ако се згусне, вратете кратко на рингла. Направете мали бонбони на хартија за печење со помош на лажица. Оставете 15 минути да се стврднат, па посипете со шеќер во прав, доволно е една лажичка. Измешајте. Чувајте во кутија или тегла. Можат да стојат долго време.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris