КРЕМАСТО ПИЛЕШКО со два вида сирење: Едноставен и брз ручек! (РЕЦЕПТ/ВИДЕО)

6 јуни, 2021
7a39438802401092f4886f1f7927a44aa43571c4

Пилешко и кашкавал за ручек во недела. Брзо се подготвува, а вкусот ќе ве воодушеви.

Состојки:

две поголеми парчиња пилешки гради

сол, бибер

3/4 чаша брашно

1 јајце

1 чаша презла

моцарела и бешамел сос (по избор)

1/2 чаша пармезан

Подготовка:

Додадете сол и бибер во месото.

Извалкајте го месото во во јајце, па во брашно и на крај во презла.

Пржете на врело масло, од двете страни.

Кога ќе порумени, исечете ја моцарелата на парчиња, ставете ја преку пилешкото. Намачкајте со сос од бешамел и пармезан.

Печете во рерна околу 30 минути на 180 степени.

Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi