Мешавина од ДВЕ билки и сол дава СЛАТКИ СНИШТА (РЕЦЕПТ)

6 септември, 2021
800f79c1dc4662811bf7c3d468f83d4846f959e0

Чај што ќе ви помогне да спиете подобро.

Чаевите одамна се познати по смирувачкиот ефект, а многу од нив се пијат пред спиење. Ние ви даваме рецепт за најдобра комбинација на чаеви пред спиење.

Состојки:

1 лажичка камилица и исушена лаванда

1 лажичка желатин

мед, малку сол

1 чаша вода

Подготовка:

Загрејте ја водата до вриење и истурете ја во чаша. Додадете ја лажичката мешавина од чај во топка за чај и ставете ја во чашата. Оставете 5-7 минути, потоа додадете ги другите состојки и уживајте.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi