Овој коктел ќе го обожаваат сите љубители на ‘Сексот и градот’!

7 февруари, 2021
profimedia-0588915770.jpeg

Откако ќе го пробате, нема да можете да му одолеете!

Актерката Сара Џесика Паркер, sвездата на „Сексот и градот“ која, како што е најавено, се враќа на малите екрани со нови епизоди, се вљуби во Космополитен дури по снимањето на култната серија – коктел кој нејзиниот лик постојано го пие.

„Тогаш воопшто не ми се допаѓаше, дури подоцна ми стана драг“, призна актерката, која претпочита да ужива во нејзиниот омилен коктел во еден ресторан, каде обожавателите често го праќаат на нејзината трпеза. „Единствено жалам што не знам како да го подготвам сама“, признава таа. Кој знае, со овој рецепт можеби дури и ќе научите.

Состојки:

  • 75 мл вотка со вкус на лимон
  • 30 ml ликер со три секунди со арома на портокал
  • 30 мл сок од брусница
  • 15 мл свежо исцеден сок од вар
  • кршен мраз
  • кора од портокал или лимон (за декорација)

Подготовка:

Истурете вотка, ликер, сок од брусница и сок од лимета во коктел-шејкер исполнет со кршен мраз. Енергично тресете додека течноста не се излади добро. Истурете во ладна чаша за мартини. Украсете со парче кора од портокал или лимон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi