РЕЦЕПТ ЗА ГРЕАНО ВИНО! Пијалок што ќе ве воодушеви!

7 октомври, 2021
396021_x9_f

Ако сакате слатки и топли пијалоци, вино и овошје, тогаш ова ќе биде вистинско уживање за вас

Можете да го пиете во друштво, со семејството или пријателите и сигурно ќе уживате.

Состојки:

1 литар црвено вино

1 пакетче кора од цимет или ќесичка мелен цимет

неколку каранфилчиња

150-200 мл вода

5-7 лажички шеќер (или повеќе ако сакате послатко)

кора од портокал (по желба)

Подготовка:

Растопете го шеќерот во вода, додадете цимет, каранфилче, кора од портокал и варете додека не испари околу половина од водата. Истурете го виното и оставете да зоврие. Послужете во топли шолји.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris