Руски пијалок против вируси! ЧИСТИ цел организам, ЗАШТИТУВА од болести и дава СИЛА! / РЕЦЕПТ /

15 февруари, 2021
267175_x4_f

Овој ефикасен руски еликсир го чисти целиот организам, штити од вируси и дава сила. Идеален е за зајакнување на имунитетот во текот на студените, зимски денови …
За рускиот антивирусен пијалок потребни ви се две лажици ситно сецкан лук, 3 лажици маслиново масло, 5 лажици мед, 50 милилитри силен зелен чај, половина лажичка мелен пипер и една лажичка јаболков оцет.

Пржете го лукот во маслиново масло една минута. Додадете ги сите други состојки и мешајте на тивок оган околу пет минути. Оставете го да се излади, па истурете го во стаклена тегла, затворете го со капак и ставете го во фрижидер. Земете една кафена лажичка дневно, секогаш во исто време.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi