Се спремаат брзо и едноставно, но на ПОСЕБЕН НАЧИН: Кифличките без јајца се одлични за ужина на работа

12 август, 2021
181805_profimedia0315427892_ff

Ако сакате секогаш да имате храна за „прва помош“ во вашиот ранец кога сте гладни, тогаш овој начин на спремање кифлички е соодветен за вас. Можете да изберете што сакате да ставите, а на крајот можете да ги направите празни, а потоа да јадете со каков било додаток што сакате.

Состојки:

1,5 квасец
1/2 млеко
3 лажици шеќер
3 прстофат сол
една чаша масло
околу 1 кг брашно

Подготовка:

  • Додадете шеќер, млеко и квасец и оставете ги да зовријат. После тоа, додадете сол, масло и 1 кг брашно, но оставете малку брашно за следниот чекор. Замесете се и покријте да нарасне. Потоа поделете на 6 еднакви делови. Свиткајте го секое парче добро и поделете го на 8 ролни. Ставете малку џем во секоја, завиткајте и печете.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi