СЕНДВИЧИ ЗАПЕЧЕНИ ВО РЕРНА, вкусни КАКО ПИТА! Нема да одолеете на ова крцкаво задоволство! (ВИДЕО)

31 јули, 2021
373925_naslov_f

Што да се подготви за појадок или вечера е вечно прашање. Еве одлична закуска…

Состојки:

Тенки парчиња леб

200 гр шунка

Листови кашкавал

100 гр димен колбас

100 гр намаз од сирење

200 мл млеко

2 јајца

100 гр павлака

Кечап

Подготовка:

На секое парче леб намачкајте од намазот од сирење, додадете лист шунка или било која салама, додадете кашкавал и кечап и наредете ги еден врз друг додека не се потрошат сите состојки. Потоа префрлете во тесен плех обложен со хартија за печење. Изматете ги јајцата, додајте ја павлаката и млекото и прелијте ги сендвичите. Може да изрендате кашкавал или некое потврдо сирење. Печете на 210 степени околу 35 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi