Штом ќе ја отворите релната целиот дом ќе замириса: Рецепт за највкусната пита со вишни која ќе ве собори од нозе!

2 октомври, 2021
328711_shutterstock-140681896_ff

Одете во продавница и купете ги намирниците што ви недостасуваат со цел да ја направите наједноставната, а воедно и највкусната пита со цреши која ќе ве воодушеви со својот вкус.

Состојки:

3 јајца
1,5 чаши шеќер (јогурт)
масло
100 гр гриз
јогурт
пакување на готови кори
1 прашок за пециво
400 гр цреши

Подготовка:

Прво изматете ги јајцата во сад, а потоа постепено додајте го шеќерот што е потребен за добро да се соедини со јајцата. Потоа додадете јогурт, масло, прашок за пециво и гриз и измешајте се добро.

Потоа потребно е да се разделат корите и да се премачка првата кора со смесата што ја изматевте, да ја ставите втората кора и да ја премачкате, а потоа повторно да ја ставите третата, да ја додадете смесата и произволно да ги ставите црешите.

Потоа наредете ги сите во плех и печете на 180 степени додека не поруменат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris