Сирењето ќе му даде неодолив вкус: Солен колач кој е најсочното нешто што ќе пробате

27 септември, 2021
328468_shutterstock-508346998_ff

Бидете сигурни да го пробате солениот чизкејк што веднаш ќе го сакате веднаш штом ќе го каснете.

Не чекајте, туку засукајте ги ракавите, измешајте ги сите состојки и подгответе торта што го разоружува вкусот.

Состојки:

1 маргарин
250 гр сирење
2 жолчки од јајце
300 гр брашно
1 прашок за пециво

Подготовка:

Во сад изматете го маргаринот, додадете ги јајцата, а кога ќе се соедини, измелете го сирењето.

Во смесата постепено додавајте брашно и прашок за пециво, па кога ќе добие одредена густина, месете сe и оставете на ладно 2-3 часа.

После тоа исечете, премачкајте со жолчка и посипете со ким. Потоа ставете го тестото во загреана рерна на 180 степени и печете додека не поруменат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris