Сите ќе ве прашаат за рецепт: Најдобриот сос за тестенини со само 3 состојки

2 септември, 2021
Screenshot 2021-09-02 134002

Марсела Хазан, родена Италијанка, која живеела и починала во САД, била позната готвачка и авторка, а во својата книга ја открила тајната на нејзиниот најдобар сос од тестенини.

Токму овој сос списанието „Делиш“ го прогласи за најдобар во светот, а потребни ви се само три состојки.

– домат

– кромид

– путер

– (сос по желба)

Во тенџере ставете половина лук, без сечкање, додајте многу путер и кратко пропржете. Додадете изгмечен домат и варете на тивок оган 45 минути. Марсела тврдеше дека лукот или другите состојки не треба да се исецкаат. Само додадете да се готви се заено и измешајте ги вкусовите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi