Сите лудуваат по појадокот со кој Меган Маркл го започнува денот! Ќе бидете сити со часови и килограмите едноставно ќе се стопат!

13 февруари, 2021
меги

Сите полудеа за смутито со кое Меган го започнува денот. Многу познати дами го започнуваат денот со смути, што има совршена смисла бидејќи овој пијалок со добар појадок може да ве одржи сити во повеќето денови.

Но, оној што Меган Маркл подготвува за себе секое утро стана страшен хит. Интересно е тоа што Северина неодамна во едно интервју откри дека денот започнува со овој оброк и ги наведе скоро идентичните состојки што ги користела Меган.

Секако, ако некои од нив не ви се допаѓаат или не ги поседувате дома, тоа воопшто не е проблем бидејќи на пример млеко од бадем како што користат Северина и Меган, можете да го замените со млеко од соја или овес, па дури и редовно кравјо млеко затоа што иако е подебело, тој всушност има помалку шеќер и додатоци на соја, овес, бадем и слични млеки. Исто е и со видот на пудра што Меган го користи за своето омилено смути. Едниот ќе го посака оној со вкус на ванила, другиот со вкус на чоколадо, а третиот нема да сака ниту да ги намириса готовите прашоци, туку ќе сака да ги исецка оревите.

Кокосовата вода, од друга страна, не треба да се избегнува бидејќи има многу здравствени придобивки – се користи при слабеење, ја враќа енергијата, го зголемува имунитетот, штити од микроорганизми и многу други болести, е природен диуретик, помага при чистење на уринарниот тракт и канали на мочниот меур и слично. Но, ако можеби го немате дома, и тоа е во ред затоа што се користи како замена за млеко во секој случај, но со оглед на наведените придобивки, подобро да го разгледате во секој случај. Ако сакате чекор по чекор да го следите рецептот на Меган, еве како изгледа:

Состојки:

  • еден пакет протеин во прав или прашок за тресење на смути по желба, Меган користи прашок „Исчисти ванила“, но може да користиш и протеински прашок од коноп што е уште подобар избор бидејќи ќе те држи сити со часови. Најдобро е да купите голем пакет и да користите пластична чаша за мерење што доаѓа во пакетот за да ја издвоите количината што ви треба за смути.
  • половина чаша замрзнати боровинки (но секоја бобинка е подеднакво добар избор според нас)
  • една лажичка цимет
  • грст семе од чиа
  • половина чаша млеко од бадем
  • половина чаша вода од кокос

Подготовка:

Само измешајте ги сите состојки и уживајте!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi