Со неколку состојки направете јогурт од лешник и рикота сирење: Вегански рецепт кој ќе ве одушеви

24 јуни, 2021
169491_lesniklesnicifotoprofimedia14775711721021995_ff

Дали некогаш сте пробале да приготвите домашен јогурт од лешник со домашни ролни или кроасани како гарнир?

Вегански, вкусен пијалок кој ќе го задоволи вашиот стомак, а можете да го чувате во фрижидер неколку дена.

Состојки:

200 гр печени лешници
литар вода
бланширани бадеми

Измешајте ги сите состојки со максимална брзина во блендер, а потоа процедете ги со газа во длабок, стаклен сад. Остатокот можете да го зачувате за познатото сирење рикота.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi