Совршен вкус и боја: Златни пилешки батаци (РЕЦЕПТ)

25 август, 2021
Screenshot_12

Лесно и едноставно

СОСТОЈКИ И ПОДГОТОВКА:

  • 800 гр. пилешки батаци
  • 1 лажица куркума
  • прстофат бибер
  • малку лук во прав (1/2 до 1 лажичка)
  • мелен коријандер (изронет)
  • 1 лажица вода
  • сол
  • околу 300 мл. масло за пржење

Измешајте ги сите состојки со месото и оставете да отстои околу половина час.

Загрејте го маслото и испржете ги батаците околу 25 минути, свртувајќи се да се печат рамномерно.

Времето на пржење зависи од големината на батаците.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi