СОВРШЕНА ЗА НЕНАДЕЈНИ ГОСТИ – Овошна торта за 15 минути, лесен и освежителен вкус! (РЕЦЕПТ)

17 јули, 2021
Screenshot_2

Брза, сочна, премногу едноставна

Може е да ја направите со кое било друго овошје што го имате или ви се допаѓа. Готова за 15 минути!

Состојки:

  • 500 мл слатка павлака
  • 200 гр шеќер во прав
  • 500 гр кисела павлака
  • 300 гр малини или некое друго овошје (количината може да биде по избор, како и видот на овошјето, но не помалку од 300 гр, најдобро е киселото овошје)
  • 500 гр мелени бисквити

Подготовка:

Изматете ја слатката павлака, како крем за украсување, тоа значи цврсто, но не премногу за да се претвори во изматен путер.

Додадете павлака и шеќер во прав и повторно изматете.

Потоа додадете бисквити и замрзнати малини и измешајте сè со лажица.

Ако вашата маса е помека, таа треба да се затегне кога ќе отстои, а ако масата е веќе густа, додадете половина чаша млеко и измешајте.

Покријте го калапот со фолија, а потоа протресете ја целата смеса и израмнете.

Оставете неколку часа во фрижидер.

Украсете по желба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi