СОВРШЕНИ ЗА РУЧЕК ИЛИ ВЕЧЕРА: Брзи МИНИ ПИЦИ од лиснато тесто кои секогаш излегуваат СОВРШЕНИ! (РЕЦЕПТ)

9 август, 2021
2672835_mini-pica_ff

Подготовката на овие мини пици е многу едноставна, а можете да ги прилагодите сите состојки по ваш вкус.

Состојки:

  • 1 пакување лиснато тесто (400 гр)
  • сос од домати
  • 150 гр шунка или 100 гр панчета
  • 100 гр рендан кашкавал
  • оригано
  • босилек

Подготовка:

Расукајте го лиснатото тесто на набрашнета површина. Избоцкајте го малку со виљушка, а потоа премачкајте со сосот од домати (не до рабовите). Додадете рендан кашкавал, шунка и сув зачин по ваш избор.

Се редат на плех обложен со хартија за печење и се печат во рерна загреана на 200 ° C околу 20 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi