СОВРШЕНО ЛЕТНО БЛАГО – ВКУСНО КАКО СЛАДОЛЕД, А НЕ ДЕБЕЛЕЕ: Клучот е состојка која ја нарекуваат „храна на боговите“

9 јуни, 2021
Screenshot-47

Ако барате бонбона што ќе ве освежи во овие топли денови, а обожавате сладолед, овој рецепт е идеален за вас. Се служи ладно, а вкусот е божествен!

Пудингот од семе од чиа не само што ќе ви понуди многу хранливи материи (30 гр од овие семиња имаат 4 гр протеини, 11 гр растителни влакна и 9 гр маснотии, од кои 5 гр се омега-3 масни киселини), ќе ве заситат без да бидете изложени на ризик од расипување на линијата.

Чијата е една од ретките намирници кои имаат висока хранлива вредност, па затоа е наречена „семе на боговите“. Еве како да го направите овој рецепт кој одлично оди за време на диети:

Состојки:

2 дл јогурт
2 лажици семе од чиа
2 лажици кокосово брашно
1 лажичка мед
100 гр овошје по ваш избор

Подготовка:

Од вечерта измешајте јогурт, семе од чиа, кокос и засладете со мед. Измешајте добро, па покријте го и ставете го во фрижидер да ја помине ноќта. Во текот на ноќта, семето и кокосот ќе набабрат, а јогуртот ќе се претвори во густа смеса. Исецкајте го овошјето по ваш избор и измешајте го во пудингот наутро, и уживајте!.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi