Спремен за 5 минути – наутро наместо кафе пијте го овој пијалок: Ќе ви даде енергија за цел ден, а има и слатка банана!

1 август, 2021
Napitak-od-mace-i-banane-za-energiju

Пијалокот од мача и банана ги содржи сите состојки за потребната енергија во текот на денот. Во исто време, мачата, покрај бројните здравствени придобивки, е одлична и како замена за кафе. Ќе ви ја даде целата сила што ви е потребна!

Состојки:

1 замрзната сецкана банана
1 лажичка мача во прав
1 чаша свеж спанаќ
2 лажички ленено семе
1 лажичка екстракт од ванила
3/4 чаша незасладено млеко од бадеми
(или повеќе ако е потребно)

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте додека не се изедначи. Додадете коцки мраз по желба. Уживајте!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi