ВАКА ИТАЛИЈАНИТЕ ПРАВААТ ЛЕСНА ВЕЧЕРА: Потребни ви се само 4 состојки! (РЕЦЕПТ)

25 септември, 2021
258883_shutterstock-1967005042_ls

Овој оброк се подготвува за точно 15 минути, а најверојатно веќе ги имате состојките во кујната

Состојки:

Пакување тестенини по желба

Павлака за готвење (180мл)

1 чешне лук

1 лажица маслиново масло

Сок од 1 лимон и рендана кора од истиот лимон

Свеж магдонос

Подготовка:

Сварете ги тестенините да бидат ал денте. Во тава, пропржете го ситно исецкано чешне лук во маслиново масло. Додадете ја павлаката за готвење, сокот од лимон и кората од лимон. Исечете еден магдонос и додадете. Кога ќе проврие, додајте ги зготвените тестенини со неколку лажици од водата во која се вареле тестенините. Оставете да се крчка околу 5 минути. Во споменатите тестенини можете да додадете и мелени ореви или индиски ореви.

На здравје!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris