Вашата кујна ќе замириса на оваа состојка: Паста со сланина со полн вкус ќе ги одушеви сите дома

1 октомври, 2021
328648_pasta-sa-slaninom-shutterstock-1658461345_ff

Нема да останете имуни на овој волшебен мирис и вкус што тестенините со сланина го носат со себе.

Состојки:

200 гр тестенини
200 гр сланина
кисела павлака за готвење
сирење
масло

Подготовка:

Ставете малку масло во тавата, ставете мали парчиња сланина да се пржат, а да истовремено го задржат сочниот вкус.

За тоа време, варете ги тестенините во вода во која има масло, малку оцет и сол пред да зоврие. Гответе ги до мекоста што ви е најубава.

Кога тестенините ќе се сварат, сето тоа додајте го во тавата, како и кремот за готвење и мешајте додека не се соединат состојките, па додадете го ренданото сирење. Оставете на оган додека не се растопи.

После тоа, ако сакате, можете да ја печете оваа паста во рерната.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris