ВКУС КОЈ ВООДУШЕВУВА: Едноставен рецепт за совршени чоколадни коцки (ВИДЕО+РЕЦЕПТ)

25 август, 2021
6d64ec45615e95af47129cf5f78d40f1732b2e8f

Овие чоколадни коцки ќе ги обожаваат сите.

Кога ќе ги пробате за прв пат, овие чоколадни коцки ќе станат едни од вашите омилени десерти, а едноставниот рецепт за оваа торта секој ќе го побара.

СОСТОЈКИ:

Долниот слој на тортата:

  • 4 јајца
  • 6 лажици шеќер
  • 20 гр маргарин
  • 100 гр чоколадо за готвење
  • 4 лажици брашно
  • 1 прашок за пециво

Горниот слој торта:

  • 500 мл слатка павлака
  • 300 гр чоколадо за готвење

Подготовка:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi