Вкусна пита со сирење од само ДВЕ кори (РЕЦЕПТ)

4 мај, 2021
Screenshot_1

Неверојатно вкусна пита

Состојки за кората:

800-850гр брашно

1 лажичка прашок за пециво

1 лажица сол

200мл вода

200мл млако млеко

Состојки за полнење:

150 гр сирење

1 жолчка од јајце

За прелевање на корите, стопен путер 125гр измешан со 60мл масло

Подготовка:

Замесете тесто и оставете го да отстои. Исечете го на посакувани парчиња. Расукајте тенка кора, намачкајте ја со фил и прелив од путер и масло, покријте ја со друга кора. Завиткајте во ролна, а потоа во круг, малку притиснете со рацете и потоа со сукало. Премачкајте со остатокот од путерот и една жолчка и печете на 180 степени 30-35 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi