Во рестораните би платиле многу скапо за оваа храна: Ручек подготвен за 20 минути! (РЕЦЕПТ)

24 февруари, 2021
242819_img-20210222-144141_ls

Пробавте тортелини во ресторанот, па сакате да ги подготвите и дома? Ви пренесуваме рецепт токму за ова јадење

Состојки:

500 гр тортелини

250 мл павлака за готвење

60 гр димено сирење

1 кромид

70 гр сланина

120 гр спанаќ во брикети

2 чешниња лук

2 литри вода

сол и црн пипер

Подготовка:

Сварете ги тортелините во топла вода 10 минути. Ставете ја сланината во тавата, испржете. Извадете од тавата. Додадете брикети од кромид и спанаќ.

Динстајте 10 минути. Додадете павлака за готвење и лук. Додадете сол и бибер. Додадете сирење. Измешајте ги состојките. Во смесата додадете ги сварените тортелини.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi