ВОДА КОЈА НАМАЛУВА КИЛОГРАМИ, ГО ОСВЕЖУВА ТЕЛОТО, ГО ЗАБРЗУВА МЕТАБОЛИЗМОТ (РЕЦЕПТ)

4 април, 2021
150897_profimedia0340663170_ls

Ако навистина не сакате да пиете вода во текот на денот, а знаете дека морате, пробајте го овој рецепт

Нутриционистката Синтија Сас ја измисли Саси Водата за нејзината програма Flat Belli. Факт е дека рецептот ја претвора обичната вода во чудесен еликсир, кој има корисен ефект врз здравјето на луѓето и општото добро.

Со минимално количество калории, оваа вода го подобрува варењето и го забрзува метаболизмот.

Со цел телото да обезбеди течност, едно лице треба да пие 8 чаши вода на ден. На количината на вода што ви треба, исто така, влијае генетскиот состав и физичката активност.

Но, понекогаш тоа не е доволно, бидејќи е потребно да се одржи рамнотежа на вода и сол.

Рецептот на Синтија Сас ќе ви помогне да ги решите сите проблеми.

Водата Саси промовира подобро варење и апсорпција на храната, сето тоа благодарение на најкорисните состојки. Ѓумбирот, краставицата, лимонот и нането ќе го подобрат вашето здравје толку многу што е тешко дури и да се замисли!

Како се прави водата Саси?

Потребно е:

2 литри вода

1 лажичка рендан ѓумбир

1 средна краставица, излупена, исечена на парчиња

1 среден лимон, тенко исечен

12 лисја нане

Подготовка:

Подготовката е крајно едноставна. Само измешајте ги сите состојки во стаклен сад. Пијалокот треба да се стави во фрижидер и да се конзумира во текот на следниот ден. Овој рецепт е редок случај кога е здрав и вкусен. Освежувачки во текот на летните денови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi