За 15 минути спремете превкусно јадење: Тестенини со домати и туна се највкусниот рецепт што ќе го пробате

11 септември, 2021
327568_shutterstock-121811314_ff

Подгответе интегрални тестенини со туна за две лица кои ќе уживаат во вкусовите на ова едноставно јадење што се подготвува за момент.

Состојки:

200 гр интегрални тестенини
конзервирана туна
2 чешниња лук
лук во прав
зачин
сос од домати
масло
сол

Подготовка:

  • Ставете ги макароните во тенџере со врела вода да се сварат до соодветна мекост. После тоа, процедете ги тестенините и посипете ги со масло. Потоа вратете ги на оган во истата тава, а потоа додадете сос од домати. Кога сосот малку ќе испари, додадете го исечканиот лук, како и малку лук во прав, потоа додадете ја туната заедно со маслото во неа, по што произволно ќе ги посипете со зачинот врз состојките. Мешајте додека храната не стане густа. Пријатно!
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi