За само неколку минути го имате највкусното јадење: Салата со компири и јајца

5 октомври, 2021
328862_salata-sa-krompirom-shutterstock-146416622_ff

За еден ден ќе ја изедете оваа салата со компири, бидејќи ќе ве маѓепса со својот вкус.

Состојки:

килограм компири
4 варени јајца
краставица
200 гр мајонез
3 лажици шеќер
ротквица
3 лажици сок од лимон
лажичка сол
глава од виолетов кромид
сол
бибер

Подготовка:

Варете ги компирите сосе лушпите во солена, врела вода, потоа изладете ги, излупете ги и исечете ги на парчиња со саканата големина.

Во соодветен сад измешајте мајонез, сол, шеќер и сок од лимон, потоа ставете ги компирите, претходно исечкан кромид и краставици и варени јајца исечени на кругови или четвртини.

Потоа треба да додадете сецкани ротквици, истурете ја смесата од мајонез и сервирајте.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris