Зајакнете го телото и уживајте во фантастичниот вкус: Фрапе од ОРГАНСКИ ЈАГОДИ И МАЛИНИ!

20 јули, 2021
128119_koktel_ff

Јулските денови се идеални за разладување, а свежо овошје и смути се идеално решение, со цел да се одржи добар имунитет и да се зајакне организмот.

Состојки:

10 органски јагоди
10 органски малини
чаша јогурт со помалку проценти маснотии
половина лимон
половина банана
10 рибизли
половина лимета

Измешајте ги сите состојки во блендер и истурете во чаша, а потоа оставете 20 минути во фрижидер. Украсете го фрапето со свежо овошје, а вкусот ќе ве воодушеви, особено за време на летните вечери.

Smoothie, Koktel, Zdravlje, Ciklama