Запишете го овој рецепт за највкусен доручек: Омлет со сланина и спанаќ за почеток на денот

4 октомври, 2021
328793_omlet-sa-slaninom-shutterstock-164490722_ff

За само неколку минути ќе подготвите омлет кој ќе ве држи сити долго време.

Состојки:

3 јајца
вегета
сол
малку вода
половина лажичка брашно
спанаќ
100 гр сецкана сланина
маслиново масло

Подготовки:

Во сад добро изматете ги јајцата. Потоа додајте им малку вода, потоа малку сол и вегета, а потоа постепено додавајте половина лажичка брашно. Кога ќе го споите сето ова, во јајцата додадете сецкан спанаќ.

Ставете тава и малку маслиново масло на оган. После тоа, пржете ја сецканата сланина додека не остане сочна. Прелијте со јајцата. Кога едната страна ќе се испече, превртете ги и испржете ја другата до саканата состојба.

Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris