Розово топло чоколадо? Зошто да не! Рецепт за топло чоколадо што треба да гo испробате оваа зима!

18 јануари, 2021
roze

Сакате да ги изненадите домашните со неверојатен и многу сладок рецепт?

Тогаш дефинитивно го имаме решението за вас!

Состојки

• 1 чаша млеко

• 2 лажици бело чоколадо

• половина пакет ванилин шеќер

• 2 лажици замрзнати малини или јагоди

• неколку капки екстракт со вкус на малина или јагода


Подготовка

1. Полека загревајте чаша млеко во тенџере.

2. Постепено додавајте го белото чоколадо и добро промешајте.

3. Потоа додадете ванилин шеќер и шекер во прав, промешајте и оставете го врелото чоколадо малку да се излади.

Уживајте!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris