Спа, винарска визба, поглед на океанот: Еве што сѐ има Аријана Гранде во вилата од 14 милиони евра

31 октомври, 20210
ariana-grande-830x0

На долниот кат има фитнес студио, велнес центар обложен со кедар со сауна, луксузен бар, домашно кино и винарска визба со 300 шишиња

Пејачката Аријана Гранде ја продаде својата вила во Лос Анџелес за 14 милиони, а во текот на изминатото лето таа и нејзиниот сопруг купија нов луксузен имот.

Имено, парот издвоил 13,7 милиони долари за вила на истата локација.

Имено, светски познатата пејачка и актерка купила куќа на три ката во Bird Streets во Холивуд Хилс, а наместо ѕидови, големата површина е опкружена со стакло, така што секоја соба има поглед кон океанот.

Оваа прекрасна вила има огромна дневна соба, трпезарија, кујна, канцеларија, четири спални соби и седум бањи. Секоја соба е исклучително светла, а куќата зрачи со стил и луксуз.

На долниот кат има фитнес студио, велнес центар обложен со кедар со сауна, луксузен бар, домашно кино и винарска визба со 300 шишиња. Главната спална соба е целиот горен кат. Главната бања е обложена со мермер и нуди двојни тоалети, тоалети и тушеви со двојни тушеви. Има и приватна тераса, простор за седење, дневна соба и плакар.

Куќата е опкружена со зеленило, што придонесува овој имот да изгледа како дијамант во недопрена природа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris