Тибетскиот тест за личноста открива сè за вашиот живот: Ќе се изненадите од резултатите!

29 септември, 2021
при

Земете парче хартија и пенкало, запишете ги одговорите на следниве прашања – важно е да бидете искрени и запишете ги првите одговори што ќе ви паднат на ум.

1. Средете ги следниве животни според редоследот што мислите дека треба: Крава, тигар, коњ, свиња, овци

2. Опишете го секој од следниве термини со еден збор. Куче Мачка Стаорци Кафе Море

3. Напишете на хартија имиња на пет блиски луѓе кои ве познаваат добро и кои се важни во вашиот живот, а потоа на секоја од тие луѓе „доделете“ една од следниве бои: жолта, портокалова, црвена, бела, зелена.

Kineski horoskop

ОДГОВОРИ

1. Начинот на кој ги уредувате животните ги открива вашите приоритети во животот, односно она што ви е најважно во животот. Кравата претставува кариера, самопочитување на тигар, коњ семејство, љубов со овци и пари од свиња.

2. Зборот што го користевте за да го опишете кучето најдобро ја открива вашата личност, а описот на мачката го покажува идентитетот на вашиот партнер. Зборот што го користевте за да ги опишете стаорците ги опишува вашите непријатели, а описот на кафето го открива вашиот став кон сексот. Размислете внимателно за зборот што го користевте за да го опишете морето затоа што го открива вашиот живот.

3. Никогаш нема да ја заборавите личноста на која и дадовте жолта боја, вие сте многу важни во вашиот живот. Портокаловата е личност која ја сметате за вистински пријател, белата е сродна душа, зелената е личност што ќе ја паметите засекогаш, а црвената е личност која искрено ја сакате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris