4 совета за продуктивно „излежување“: Трикови за оние кои не стануваат на првото ѕвонење на алармот

3 октомври, 2021
325776_profimedia0351714384_ff

Постојат типови на луѓе кои стануваат од кревет на првиот зрак на сонце, се облекуваат на првиот аларм, прават кафе и подготвуваат појадок, а има и такви на кои оваа рутина им е туѓа.

Многу луѓе сакаат да се „испружуваат“ на креветот, па кога ќе ги отворат очите, поминуваат уште неколку часа во удобноста на својата соба. Многумина веројатно ќе речат дека ова е губење време и дека е можно да се направи нешто попродуктивно, но не мора да значи дека не можете да бидете корисни додека лежите во кревет.

Постојат работи што можете да ги правите паралелно додека излегувате:

  • Можете да прочитате неколку страници од вашата омилена книга
  • Прелистајте ги порталите и видете што се случило дента зад вас, и ако имате неделник, разгледајте некои од темите што ви се интересни
  • Гледајте клипови каде што можете да научите нешто
  • Планирајте ги вашите активности, забележете го дневниот распоред и ако сакате, планирајте ја целата недела
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris