Активисти протестираа против загадувањето на Арктикот од страна на Русија

30 септември, 2021
image-77

Деновиве во кафе-книжарницата “Буква”, се одржуваат низа настани под наслов “Деновите на руски јазик и култура” во организација на Амбасадата на Руската Федерација во Република Северна Македонија и Рускиот центар Скопје.

Истовремено, во непосредна близина на местото каде се одржуваат овие настани се поставени постери од климатски активисти кои го користат насловот “Која е причината за климатските промени и што се случува на Артикот” посочувајќи го влијанието кое Русите го имаат на Артикот преку своето воено присуство со воената база “Нагурское”, руските нуклеарни воени подморници, горењето на нафтени полиња и загадувањето на водите од Газпром.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris