ЧУВСТВУВАТЕ БОЛКИ И ТЕНЗИЈА ВО КИЧМАТА? Еве кои одлични МАСАЖИ кои можат да ви помогнат со само еден третман, без многу пари

6 јули, 2021
165717_profimedia0166853492_ff

Пронајдете ја најдобрата за вашето тело и ум според вашите сопствени стандарди.

По напорниот работен ден, седењето на компјутер и трките со децата, најмногу страдаат ‘рбетот и вратот, а доколку не сте љубител на истегнување и спортување, овој вид на релаксација сигурно ќе ве задоволи.

За само 15 евра можете да се опуштите со овие видови на масажи, и да ја изберете онаа што би ви олеснила.

1. Ароматерапија – се користат ароматични масла, трае 60 минути, релаксирачка музика свири во позадината, стресот исчезнува како да е однесен со рака

2. Шиацу – припаѓа на јапонските методи, каде масерот ги погодува акупунктурните точки, а вашето тело и енергија се враќаат во хармонија

Masaža

3. Масажа со вулкански камења – топли камења се распоредени по должината на телото, и се масираат за да се одреди точката што релаксира, детоксицира и ја намалува напнатоста на лигаментите

4. Кралска масажа – масажата ја вршат две лица, каде со координирани движења го исфрлаат вишокот вода од телото и воспоставуваат рамнотежа

5. Рефлексологија – масажата се изведува на стапалата, каде што одредени точки го стимулираат правилното функционирање на телото, се ослободувате од болката и грчевите.

Која би ја одбрале за оваа недела?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi