Искористете ги последните денови од летото да уживате во овој напиток: Сируп од лимон кој ќе ве одушеви со својот цитрусен вкус!

4 септември, 2021
321643_shutterstock-109833860_ff

Ќе потрошите многу малку време за да го подготвите овој пијалок, кој ќе го работите консумиран разреден со вода кога ви треба чаша сок, па сирупот од лимон е вистинскиот избор за вас.

Состојки:

1/2 кг лимон
2,5 кг шеќер
5 лимонтус

Подготовка:

Лимонот добро измијте го во вода, дури и 2-3 пати. Потоа сомелете го во мелница за месо. После тоа, сварете и изладете 2,5 литри вода, за да додадете шеќер и сок од лимон и мелен лимон, а потоа добро измешајте ја масата додека не се стопи шеќерот. Потоа оставете да отстои 24 часа, по што сирупот треба да се процеди.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi