Луѓето кои патат од сексомнија доживуваат чудесни работи во текот на ноќта

17 март, 2021
sexdrive

Тие мастурбираат во сон или „навалуваат “ врз луѓето околу нив да имаат секс. Ова може брзо да стане проблем. Повеќето сонуваат за секс во сон. Сексомнијаци се луѓе кои имаат секс додека спијат. Еве што се крие зад овој феномен.

Сексомнија не е воопшто толку секси како што звучи. Како пешачење во сон, тоа е неорганско нарушување на спиењето, кое се јавува за време на не-РЕМ фазата. Засегнати се околу 10-30 проценти од возрасните. Сексуалните луѓе се однесуваат како будни додека користат валкани разговори, мастурбираат, се гушкаат, тријат или имаат секс со партнер. Тие остануваат во фаза на длабок сон во текот на целиот процес. Откако ќе се разбудат, заболените се уште сексуално возбудени, но обично не можат да се сетат на своите постапки.

Во текот на денот страдаат од прекумерен замор и други нарушувања поврзани со губење на сонот. Мажите се трипати повеќе погодени од жените. Болеста може да биде генетска. Стресот и сродниот недостаток на сон се верува дека се честа причина. Двата фактори се ризични и може да се развијат нарушувања на спиењето. Покрај тоа, одредени лекови можат да го поттикнат сексомнијакот.

Сексомнијата не е секси, тоа е сериозен проблем

Ако сексуалните луѓе спијат сами, тоа не е голем проблем. Сепак, може да стане навистина досадно ако некој друг е во кревет со нив. Затоа што она што звучи смешно на почетокот не е баш смешно. Дејствата на погодените тогаш често се претвораат во сексуални напади придружени со насилство. Се разбира, не е смешно за друга личност што одеднаш некој ја напаѓа во сон и затоа се брани. За жал, болеста се користи и како изговор за сексуални, насилни напади. Во односите, ова доведува до голема недоверба. Погодените партнери често се сомневаат дека ги организираат своите несвесни сексуални маневри. Дефинитивно е добар изговор ако вашиот партнер ве фати како мастурбирате ноќе. Понекогаш погодените се будат за време на своите постапки и чувствуваат дека партнерот ги игнорира. Особено станува лошо кога станува збор за несакан секс. Доколку ваков случај заврши на суд, лекарите и психијатрите мора да откријат дали станува збор за силување или вистинско нарушување на спиењето.

Сексуалните луѓе често страдаат од голем срам и затоа ретко бараат помош. Но, ова нарушување на спиењето може да се третира релативно добро. Во некои случаи, доволно е да престанете да земате апчиња за спиење или стимуланси како што се кофеин и алкохол. Со помош на вежби за релаксација, погодените луѓе можат да го пронајдат патот назад кон здрав и редовен ритам на спиење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi