НАУЧЕТЕ КАКО ДА ПРИВЛЕЧЕТЕ ПАРИ: За новчаник ПОЛН ПАРИ, следете ги овие правила!

5 јуни, 2021

Богатството, според принципите на Фенг Шуи, не сака занемарување и невнимание, туку места каде што ќе се „чувствува“ безбедно. Со овие неколку совети, можете да го направите вашиот паричник токму тоа – безбедно прибежиште кое магнетски ќе привлече пари и изобилство.

ИСЧИСТЕТЕ ГО НЕРЕДОТ

Вашиот паричник секогаш треба да биде чист и уреден. Како дома и канцеларија, паричникот од кој се исфрлаат непотребни работи ќе отвори простор за проток на добра енергија. Во фенг шуи, постојат три златни правила според кои работите треба и не треба да се чуваат во паричникот:

  • Елиминирајте ги фискалните сметки, па дури и кредитните картички затоа што тие симболизираат долг или веќе потрошени пари;
  • Празниот паричник е симбол на сиромаштијата – секогаш имајте барем неколку банкноти во вашата фиока кои не се наменети за трошење;
  • Никогаш не собирајте ѓубре, како што се омоти со бонбони, членски картички со истечен рок на траење и неважечки деловни картички.

Лицето кое привлекува богатство се грижи за начинот на кој ги става парите во паричникот – секоја паричка е на своето место, секоја картичка е уредно наредена. Од друга страна, со луѓе кои никогаш немаат доволно пари, паричникот е секогаш неорганизиран и во хаос. Имајте на ум дека состојбата во паричникот има силно влијание врз енергетската врска помеѓу вас и парите.

Во фенг шуи, секоја боја има свое значење и претставува различни елементи – оган, вода, земја, метал и дрво. Најпопуларните бои кога станува збор за избор на паричник се црвена, црна, кафеава, зелена и темносина.

ИЗБЕГНЕТЕ НОВЧАНИЦИ ОД ВТОРА РАКА

Не купувајте претходно користен паричник, бидејќи тој ја задржува енергијата на оригиналниот сопственик, без разлика дали е добар или лош.

Колку и да звучи смешно, мора да се однесувате со почит кон вашиот паричник. Направете посебно место за чување на паричникот и ставете го таму секогаш кога ќе се вратите дома. Избегнувајте невнимателно фрлање на паричникот на првата достапна ставка. Не оставајте го на подот случајно, особено не на плочките во бањата.

ИЗБЕРЕТЕ ПРИКЛАДЕН ОБЛИК

При избор на паричник, избегнувајте модели со неправилна форма. Дајте предност на издолжените паричници со правилни линии. Важно е внатрешноста да биде доволно пространа, така што не мора да ги преклопувате банкнотите и да ги туркате во тесен простор. Вистинската форма на паричникот ќе ги зголеми шансите за привлекување богатство, пишува Мој ентериер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi