НОВАК ЃОКОВИЌ ГО ПИЕ ОВА НА ПРАЗЕН СТОМАК ВЕДНАШ ШТОМ ЌЕ СЕ РАЗБУДИ: Прави чуда за мене, а еве како го пијат мојата жена и деца!

16 јуни, 2021
2607753_novak-djokovic_ls

Новак Џоковиќ, првиот рекет на светот, често ги споделува своите навики на своите официјални социјални мрежи, па на своите следбеници им ја откри утринската навика што ја имаат тој и семејството.

“Добро утро на сите. Така го започнувам мојот ден. Прво земам топла минерална вода со лимон и лимета. Потоа ѕиркам во фрижидерот, каде што ги чувам зелените стебленца целер. Ги ставам во соковник за ладно цедење, да се добие сок од целер.“ рече Новак.

Според него, најдобриот начин да се започне денот е да се пие овој сок на празен стомак.

“Овој сок е полн со минерали, сол и сè уште неоткриени елементи кои го чистат вашиот црн дроб. Прави чуда, и за мене и за мојата сопруга, и за нашите деца. Додуша, тие не го земаат чисто, но со додавање на сок од краставица или јаболко.“, откри Новак.

celer

Предности на сокот од целер:

 • Го намалува ризикот од Алцхајмерова болест
 • Го намалува крвниот притисок
 • Го намалува лошиот холестерол
 • Ги ублажува воспалителните процеси во телото
 • Богато е со витамин К.
 • Го намалува ризикот од рак
 • Го подобрува имунитетот
 • Поволно влијае на кожата
 • Добро е за варење
 • Го ублажува менструалниот циклус
 • Помага при слабеење
 • Одличен е како алтернатива на антидепресивите

Како да направите сок од целер?

Исечете ги стебленцата од целер во коцки, ставете ги во блендер со вода и измелете сè. Потоа процедете и испијте.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi