ПО БУДЕЊЕТО ОВА НИКАКО НЕ СМЕЕТЕ ДА ГО ПРАВИТЕ: Заради овие навики се чувствувате уморни цел ден!

6 мај, 2021
212049_shutterstock-609499553_ls

Ненадејните промени во времето не прилегаат на никого, а последните денови се повеќе се јавуваат во амбуланта поради главоболки, поспаност, замор …

Д-р Сергеј Пантиќ, помошник директор на белградската служба за итни случаи, предупреди на опасностите што ги демнат сите луѓе кои страдаат од низок крвен притисок.

Во никој случај не треба да го правите ова веднаш по будењето:

Д-р Пантиќ истакна дека луѓето кои страдаат од низок крвен притисок доаѓаат најмногу во собата за итни случаи, а исто така изјави и што треба да направат за да се избегнат проблеми.

„Луѓето стануваат и не појадуваат, па потоа пијат кафе прво, а кој не појадува, тогаш тие исто така губат шеќер, па пиете кафе што малку ве буди, но не го зголемува притисокот, плус тоа е диуретик и уште повеќе го намалува притисокот “, објаснува д-р Сергеј, додавајќи дека може да пиете кафе, но прво и основно мора да појадувате!

“Сè може, но појадокот е задолжителен. Нема скокање од кревет наутро, туку поседете една минута или две, одморете се, размислете што ќе правите и како тој ден, а потоа станете”, посочува д-р Пантиќ.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi