Се зборува дека Чарлс не ги запросил само Дајана и Камила, го одбила и 9 години помлада!

21 мај, 2021
3000 (1)

Во документарниот филм The Royal House of Windsor,, објавен од Канал 4, откриено е дека пред принцезата Дајана имало уште една важна жена во животот на принцот Чарлс.

Пра-вујкото на Чарлс, лорд Монтбатен се обиде да се договори тој да се омажи за неговата внука Аманда Кначбул, пишува Мирор. Иако таа е негова далечна братучетка и е девет години помлада од него, таа беше идеален кандидат за сопругата на Чарлс.

„Маунтбатен со години тајно се обидуваше да ја турне Аманда на местото на идната кралица“, открива филмот.

Чарлс ја однесе Аманда на крстарење на Карибите уште во 1977 година и се верува дека ја запросил во тоа време.

Prince Philip Really Wanted Prince Charles to Marry His Cousin Amanda  Knatchbull, Not Princess Diana

“Чарлс ја прашал дали сака да му биде сопруга, но тогаш таа рече не. Тие поминаа многу време заедно и всушност верувам дека станаа дури и премногу блиски. Станаа како брат и сестра”, рече еден од нараторите во филм.

Тогаш Чарлс ја запознал Дајана Спенсер, со која се оженил во 1981 година, а по нивниот развод се оженил со Камила, со која и денес е во брак.

Аманда Кначбул се омажи за авторот Чарлс Винсент Елингворт во 1987 година, со кого имаше три деца, а денес е позната како Лејди Елингворт. Чарлс и Аманда се уште се во добри односи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi