СО ИЛИ БЕЗ БЛАМИРАЊЕ, ТИЕ СЕ СОВРШЕН ПАР: Вака Ноле се „посрамотил“ пред Јелена кога сакал да ја импресионира и заведе! (ВИДЕО)

20 март, 2021
130559_profimedia0341513915_ls

Пред нешто повеќе од пет години, една странска компанија објави низа кратки филмови со најдобриот спортист во Србија, најдобриот тенисер во светот – и токму во нив можете да дознаете малку познати детали за воспитувањето на Ѓоковиќ.

Таа серија има и една дополнителна sвезда што стои рамо до рамо со Новак – неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ.

Филмовите, патем, се снимаа во Монте Карло и го прикажуваат Ѓоковиќ како што не го гледаме често.

Jelena Đoković, Novak Đoković

Првиот филм е романтичен, наречен „Првиот состанок“ и ја опишува првата и најимпресивната вечера што ја имаа Новак и Јелена во Монте Карло, приказна на која и денес се смеат. Тој го започнува со овие зборови:

“Сакав да ја импресионирам. Избрав еден луксузен ресторан”.

„Но, тоа беше спортски бар!“, Со насмевка изјави Јелена.

Jelena Đoković

Потоа следуваше објаснување за друга непријатна ситуација од тој состанок.

„Господине“, го повикал Новак келнерот. „Ова месо не е доволно печено!

“Но, господине … тоа е татарски стек. Вие го нарачавте и секогаш се служи суров”.

„Да … да … Јас тоа го знаев!“, Се оправда Ноле, обидувајќи се да „се извади“ пред Јелена, иако немаше идеја дека ќе добие парче сурово месо на чинија.

На второто видео пред вас, можете да го видите потсетникот на Новак за радоста од славењето на Божиќ со неговото семејство.

И едно од неговите признанија:

“Сакав лук, секогаш. Но, никогаш не добив паричка од него! Сепак … Сигурен сум дека среќата ме најде”.

Дека се навистина среќни, и колку хармонично дејствуваат заедно, докажува и нивната изведба на претставата „Brod plovi za Beograd“ во Ателје 212, каде апсолутно ја шармираа публиката и другите изведувачи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris