Веѓите се важен детал на лицето: 4 совети како да ги направите да изгледаат природни со нивно обликување

11 септември, 2021
290071_shutterstock-541758316_ff

Многу експерти истакнуваат дека веѓите се многу важен детал на лицето, меѓутоа, додека трендовите постојано доаѓаат и си одат, обликот на истите се менува, што е ИН во тоа време.

Постојат многу начини на кои можете да ги преобликувате веѓите што ги имате, но поентата е дека контурите не се премногу видливи. Значи, ако го смените обликот на веѓите, потребно е нивниот врв да биде природен.

Затоа имаме совети за вас што можете да ги искористите за да ги направите веѓите да изгледаат поприродно:

  • Кога ќе ја наполните веѓата и ќе ја преобликувате со молив, треба да ја размачкате таа боја, односно да ги омекнете рабовите за да добиете „зачаден“ изглед.
  • Ако не треба многу да ги преобликувате веѓите, подобро е да ги наполните со сенка.
  • Ако немате многу работа со преобликувањето, нанесете маскара за веѓи со боја за нив што ќе им даде полнота и цврстина.
  • Бидете сигурни да користите маскара за веѓи на крајот без разлика на какви методи користите.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi