ВРАТЕТЕ ЈА БЕЛИНАТА НА ПАТИКИТЕ СО ПОМОШ НА ОВАА СМЕСА! Потребни ви се три состојки кои дефинитивно ги имате дома!

23 септември, 2021
312353_pphoto-of-person-wearing-converse-all-star-sneakers-2421374_f

Белите патики се неизбежен дел од секоја комбинација на облека, сепак, најголемиот проблем настанува кога ќе се извалкаат.

Иако м е тешко да се врати нивната белина, никогаш не смеете да ги миете во машина за перење. Еве неколку начини како да ги измиете.

Помош од кујната

Оцетот е магичен отстранувач на дамки. Натопете крпа во него и нежно избришете ги патиките. Можете да измешате оцет, вода и лажичка сода бикарбона за да ја направите смесата погуста. Натопете стара четка за заби во оваа смеса и добро истријте ги патиките.

Бел лак за нокти

Оштетените делови на патиките, гребнатини и мали набори може најбрзо да се санираат со бел лак. Ова ќе ја скрие штетата за секунда и ќе го освежи нивниот изглед.

Шампон и топла вода

Ако случајно сте стапнале во масло од автомобилот или истуриле некоја друга мрсна течност на вашите патики, лесно ќе го решите проблемот со шампон и топла вода. Тријте ја дамката со стара четка за заби и патиките ќе бидат како нови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris